top of page

OZKilometre v pohybe

Občianske združenie Kilometre v pohybe bolo založené v roku 2018. Pri jeho založení stála myšlienka spoločných peších túr a objavovania prírodných krás Slovenska a podpory trvalo udržateľného prírodného cestovného ruchu na Slovensku. Ako vyznávači aktívneho životného štýlu podporujeme a venujeme sa turistike, behu, lyžovaniu a bežeckému lyžovaniu.

 

Našim prvým väčším projektom bolo zorganizovanie lesného behu "Maritónu"  26.10.2019 za účasti viac ako 100 bežcov.

Fantastickú atmosféru Vám priblížia fotky na tomto linku:

https://www.facebook.com/photo?fbid=10220509788391672&set=a.10220509785551601

Tento náš projekt pokračuje a viac informácii nájdete na webe: https://mariton.sk/

Naše aktivity sústreďujeme do oblasti južnej strany Nízkych Tatier a v máji 2020 sme využili možnosť vziať do dlhodobého prenájmu chatu Kamila spolu s priľahlým vlekom. Tento areál spolu s rekreačnou oblasťou Krpáčovo majú veľký potenciál na rozvoj cestovného ruchu v súlade s ochranou prírody a enviromentálnym vzdelávaním. Viac omprojekte na tomto linku: https://www.youtube.com/watch?v=Bhzc0pcJw9g&t=13s

Keďže chata bola niekoľko rokov mimo prevádzky potrebovala rekonštrukciu a modernizáciu. Za týmto účelom sme vypracovali pre nadácie Startlab a Baumit projekty, ktoré boli úspešne.

 Aj na tomto mieste by sme sa chceli poďakovať všetkým podporovateľom, ktorí nás podporili na www.startlab.sk

 

Ak chcete podporiť aktivity nášho občianskeho združenia môžete nás podporiť 2% z Vašich daní

.https://kilometrevpohybe.sk/dve-percenta/

alebo priamym príspevkom:

OZ Kilometre v pohybe, Bystricky rad17, 96001 Zvolen
IČO: 52098168, Fio banka IBAN: SK0783300000002701559965, SWIFT/BIC: FIOZSKBAXXX

Vopred Vám ďakujeme.

Marko.jpg

Marko:

Marko ako rodený Nemec našiel na Slovensku svoju druhú domovinu. So svojou slovenskou manželkou a dvoma deťmi žije striedavo vo Zvolene a v Hornej Lehote. Na srdci mu leží hlavne rozvoj prírodného trvalo udržateľného cestovného ruchu. Marko miluje turistiku a bežkovanie. Jeho srdcovkou je UNESCO-biosferická rezervácia Poľana a krajina v okolí Hornej Lehoty a Krpáčova na južnej strane Nízkych Tatier.

IMG_3667.jpg

Vlado: 

Vlado pripravuje a predkladá v našom Občianskom združení projekty, ktoré prispievajú k rozvoju mikroregiónu Krpáčovo - Horná Lehota.

Hoci je pôvodom z východného Slovenska a mnoho rokov žije v zahraničí,, južná strana Nízkych Tatier sa stala jeho obľúbeným regiónom na Slovensku.

bottom of page